Byty Hlučín

 
 
Aktuality

19. únor 2010

Prezentace města Hlučín

ZÁKLADNÍ ÚDAJE:

počet bytů: 143 bytů

parkování: 135 stání

velikost: 1+kk až 4+kk

obyt. plocha: 33 - 115 m²

vlastnictví: osobní

zahájení: 8/2007

dokončení: Zkolaudováno

Domluvte si s makléři prohlídku vzorových bytů!


O PROJEKTU

Uplynulo více než deset let od doby, kdy bylo v Hlučíně dostavěno poslední panelové sídliště. Nyní v tomto městě vznikl projekt nový, který bezesporu nabízí bydlení nesrovnatelně kvalitnější.

V části města Hlučín zvané „Rovniny“ byl postaven a zkolaudován komplex pěti šestipodlažních bytových domů s celkem 143 byty a 135 parkovacímí stáními. Bytový komplex stojí mezi sídlištěm na ul. Dukelské a rodinnými domy na ul. Rovniny.

Hlavními znaky tohoto bytového komplexu jsou: vysoký standard bydlení v moderních bytových domech z cihelného zdiva, balkon nebo terasa pro každý byt, komora na patře místo sklepních kójí a dostatek parkovacích míst.

Byty Hlučín - Průběh stavbyZ bytů v přízemí je přímý vstup na terasu a zahrádku, byty ve vyšších podlažích skýtají pěkný výhled na zalesněné pahorky jižně od Hlučína. Všechny byty jsou navrženy s maximálním využitím denního světla. Bytový komplex je situován v klidné lokalitě bez hluku z automobilové dopravy.

Skladba bytů umožňuje výběr z menších 1 + kk a 2 + kk bytů až po větší byty 3 + kk a 4 + kk, kde si své místo najde každý člen rodiny.

NahoruLokalita - Hlučín

Hlučín - zámekMěsto Hlučín leží na úpatí Hlučínské pahorkatiny nad nivou řeky Opavy. Město patří k přirozeným centrům bývalého opavského okresu. Svými téměř 15 000 obyvateli se řadí do kategorie středně velkých měst. V historii byly k městu připojovány a opět od něj oddělovány menší obce.

V současnosti Hlučín zahrnuje také městské části BobrovníkyDarkovičky. Poloha na spojnici Ostravy (12 km) a Opavy (25 km) a v blízkosti státních hranic je zárukou snadné dostupnosti jak s okolními kraji, tak i se sousedními zeměmi (zejména s Polskem a Slovenskem).

NahoruMísto stavby

Byty Hlučín - místo stavbyJe situováno na jedné z mála volných lokalit uvnitř města v sousedství starší panelové zástavby na ulici Dukelská z jižní strany, z jihovýchodní strany je stavba vymezena ulicí Jaroslava Seiferta a ze severovýchodní strany je staveniště ohraničeno místní nezpevněnou komunikací.

Lokalita je velmi dobře dostupná autobusovým spojením ve směru Opava – Ostrava a v blízkém okolí (do 500 m) jsou veškeré důležité instituce, školy, obchody, služby, lékaři, místa kulturního a sportovního vyžití apod.

NahoruDopravní obslužnost

Automobilem

Z Ostravské ulice (400 m) ve směru na Ostravu (12 km) je výborné napojení na právě budovanou dálnici D 47 (7 km). Ve směru na Opavu (25 km) a dále pak na Šilheřovice (8 km) je nejbližší hraniční přechod do Polska.

Autobusem

Zastávka je vzdálena cca 400 m. K dispozici jsou spoje do Ostravy, Opavy, Bohumína a do okolních vesnic. Spojení zajišťuje Dopravní podnik města Ostravy a Ostravský Dopravní Integrovaný Systém.

Vlakem

Z místního vlakového nádraží (1,5km) lze využít spojů ve směru na Opavu.

NahoruKultura, zábava, volný čas

Dětský rančV samotném Hlučíně je turistům k dispozici sportovně - rekreační areál u rozlehlé plochy jezera. V létě může návštěvníkům nabídnout koupání v jezeře, v upraveném bazénu a v brouzdališti pro děti. Pro milovníky sportu je přímo v areálu minigolf, volejbalová hřiště, vlek vodních lyží, půjčovna lodí a vodních kol.

Tuto nabídku doplňuje síť restauračních zařízení, bufetů a prodejních stánků. Dalším turistickým zážitkem, který může město nabídnout je zhlédnutí Areálu vojenského opevnění v městské části Darkovičky.

Okolí Hlučína je vhodné také k pěší turistice. Prochází tudy několik značených turistických stezek, po nichž je možné se dostat k zajímavým bodům a místům v blízkém okolí. Neustále se rozvíjí cykloturistika. Hlučínsko je protkáno sítí cyklostezek místního, regionálního i mezinárodního významu.

Šilheřovice - golfové hřištěDalším zajímavým místem je obec Šilheřovice (8 km), kde je k dispozici jedno z nejstarších golfových hřišť v ČR. V 98 hektarovém anglickém parku je 18-ti jamkové golfové hřiště Park Golf Club Ostrava otevřené v roce 1970.

V blízkém okolí Šilheřovic se rozkládá na ploše téměř třiceti hektarů les se známou Bažantnicí založenou lesmistrem Exnerem. Nacházejí se zde dvě přírodní rezervace Černý les I. a Černý les II.

Blízkost Ostravy nabízí další mnohé příležitosti k zábavě a kultuře.

Hlučínská štěrkovnaŠilheřovice - golfové hřištěHlučín - kostel